Fatih Oncu

Fatih ÖNCÜ (Biyografi)

Fatih ÖNCÜ, Avrupa Birliği fon programları ve proje alanında hizmet veren Öncü Danışmanlık (F.ONCU) kurucusu ve yöneticisi.  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçı Birliği (İKMİB),  Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Türk Hava Yolları Akademi gibi kurum ve kuruluşlara danışmanlık hizmeti Verdi,  AB Fonlarının değerlendirilmesine yönelik olarak 2011 başladığı Halkbank KOBİ Danışmanlık görevini halen devam ettirmektedir.   

2003 yılından 2015 yılına kadar aktif olarak  Avrupa Birliği fonları üzerine çalışmalar yapan Öncü, fonlarının değerlendirilmesine yönelik 8 kitap yazdı, 200’ün üzerinde seminer ve konferans verdi. 

Türkiye’deki macerasını 2000 yılında Çukurova Holding de başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi  (İTU) yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. ePazarlama,  Online Gazetecilik ve İletişim dersleri verdi.

2000 yılı öncesinde, merkezi New York’ta bulunan DAH Consulting ve toExcel (iUniverse ile birleşti) işletmelerinde eMarketing departmanı yöneticisi olarak değerlendirdi. Öğrencilik döneminde New York Times ve New York Network TV’de stajyer olarak çalıştı. Yüksek lisans eğitimi süresince hafta sonlarının büyük kısmını Food and Wine ve New York Times yazarlarından Dr. Lyne Lawner’a asitanlık yaparak değerlendirdi.

Yüksek lisans eğitiminde Roberta Bender Grossman ve Emeritus, lisans eğitiminde Saint Rose Grand burslarını kazandı. Massachusetts Institute of Technology (MIT) de “Digital Dönüşüm” üzerine,  New York Universty (NYU) de de “Digital Medya” üzerine yüksek lisans, University of the State of New York, College of St. Rose da da İletişim üzerine lisans eğitimi gördü. 

1969 Eskişehir, doğumlu olan Öncü üç çocuk babası ve İstanbul’da yaşıyor.